• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Показы мод
 • Выставки
 • Тренинги и семинары
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 17 октября 2006 года

 • Podtrzymywanie głowy u 2-miesięcznego niemowlęcia
  Опубликовано: 2023-09-02 12:10:54

  Między pierwszym a drugim miesiącem życia niemowlę powinno zacząć rozwijać umiejętność podnoszenia głowy, zarówno na brzuchu, jak i na boku, a także obracania jej w różnych kierunkach. Rozwijanie tej umiejętności jest ważne dla dziecka. Jak można pomóc niemowlęciu w tym procesie?

  Wzmacnianie umiejętności podnoszenia główki

  Zachęcaj dziecko do spędzania czasu na brzuchu. Używaj wystarczająco twardej powierzchni do spania, aby ułatwić rozwój umiejętności podnoszenia głowy. Możesz wymienić materac lub rozłożyć złożony koc na twardej powierzchni na drzemki w ciągu dnia.

  Użyj dużej piłki fitball (piłki do fitnessu), aby pomóc dziecku podnieść głowę. Połóż dziecko na brzuchu na piłce fitness i delikatnie kołysz piłkę do przodu. Zachęci to dziecko do unoszenia głowy w celu utrzymania równowagi.

  Noś dziecko w pozycji pionowej, trzymając je tak, aby jego główka znajdowała się nad Twoim ramieniem. Zmusi to dziecko do samodzielnego podnoszenia głowy, wzmacniając odpowiednie mięśnie. Gdy jest zmęczone, opuść je, aby mogło odpocząć, ale nie za nisko, aby mogło ponownie podnieść głowę.

  Rozwijanie umiejętności obracania głowy

  Podejdź do dziecka z boku, gdy leży na brzuchu, aby zachęcić je do obrócenia głowy. Pomoże to uniknąć ewentualnych problemów z kręczem szyi. Spróbuj także zmieniać pozycję dziecka (przekładając je), aby zainteresować je obracaniem. Umieść zabawki na bokach łóżeczka.

  Połóż dziecko na brzuszku i umieść je na swoich kolanach. Zachęcaj je do obracania główki, zwracając na to uwagę pod różnymi kątami.

  Połóż dziecko na boku. Jeśli jest słabe, możesz je delikatnie otulić, tak aby jego rączki i nóżki przylegały do ciała. Pomoże mu to skupić się na obracaniu głowy.

  Ważne uwagi

  Jeśli dziecko trzyma główkę od kilku pierwszych dni, może to być spowodowane hipertonią mięśni, która może być spowodowana trudnym porodem. Przedyskutuj to ze swoim pediatrą, a być może będziesz potrzebować dalszych badań i leczenia. Jeśli dziecko nie trzyma dobrze główki, może mu pomóc ekspozycja na chłodne powietrze i wodę.

  Postępując zgodnie z tymi wskazówkami i ćwiczeniami, pomożesz dziecku rozwinąć umiejętności podnoszenia i obracania głowy, co jest ważne dla rozwoju fizycznego.

     Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с Pannochka.net активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Издание для девушек и женщин от 14 до 35 лет Pannochka.net" обязательна.


  E-mail:
  info@pannochka.net
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на pannochka.net обязательна.