• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Показы мод
 • Выставки
 • Тренинги и семинары
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 17 октября 2006 года

 • Ką daryti, jei kūdikis karščiuoja: patarimai tėvams
  Опубликовано: 2024-04-13 18:10:07

  Kai kūdikiui staiga pakyla temperatūra, tėvai dažnai labai sunerimsta. Aukšta temperatūra gali būti ligos, infekcijos ar rimtų organizmo sutrikimų požymis. Tačiau ne visada aišku, kaip teisingai reaguoti tokioje situacijoje. Supraskime, ką daryti, jei vaikui staiga pakilo temperatūra.

  Kodėl reikia karščiuoti?

  Temperatūros pakilimas yra apsauginė organizmo reakcija į kenksmingų mikroorganizmų ar alergenų buvimą. Kai organizme atsiranda svetimų medžiagų, organizmas pradeda gaminti gynybines medžiagas, kurios pakelia temperatūrą. Tai padeda sustabdyti virusų ir bakterijų dauginimąsi, todėl imuninei sistemai lengviau kovoti su infekcija.

  Ne visais karščiavimo atvejais reikalingas medicininis įsikišimas. Kartais vaiko organizmas gali pats susidoroti su infekcija.

  Kokios rūšies karščiavimas?

  Priklausomai nuo karščiavimo laipsnio, yra kelios karščiavimo rūšys. Subfebriliniam karščiavimui būdingas nedidelis temperatūros pakilimas iki 37,3-37,5 laipsnių. Karščiavimas karščiuojant - nuo 38 iki 38,5 laipsnių. Pyretinė karštinė - kai temperatūra pakyla iki 39-40 laipsnių.

  Pircitiniam karščiavimui reikia įsikišti ir mažinti karščiavimą, o subfebriliniam ir febriliniam karščiavimui specialių priemonių paprastai nereikia.

  Ką turėčiau daryti, kai mano vaikas karščiuoja?

  Pirmiausia nuraminkite ir nuraminkite savo vaiką. Tėvų nervingumas gali padidinti karščiavimą. Kad gautumėte tikslesnius rezultatus, išmatuokite ramaus kūdikio temperatūrą, pageidautina jam miegant.

  Jaunesniems nei vienerių metų kūdikiams ir tiems, kurie linkę į traukulius, esant aukštesnei nei 38 laipsnių temperatūrai, rekomenduojama vartoti antipiretikus. Vyresniems vaikams 38,5 laipsnių temperatūra gali būti priimtina be antipiretikų.

  Visais atvejais reikia kreiptis į gydytoją, kad būtų nustatyta karščiavimo priežastis. Jei nėra galimybės iš karto kreiptis į gydytoją, temperatūrą reikėtų stebėti kas 3-4 valandas ir užrašyti rodmenis.

  Kada būtina kviesti greitąją medicinos pagalbą?

  Yra situacijų, kai greitąją medicinos pagalbą reikia kviesti nedelsiant:

  Jaunesniems nei trijų mėnesių vaikams, kuriems yra didelis karščiavimas;
  jei karščiavimas veiksmingai nesumažėja;
  jei pasireiškia traukuliai, bėrimas ar kiti įspėjamieji simptomai.  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с Pannochka.net активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Издание для девушек и женщин от 14 до 35 лет Pannochka.net" обязательна.


  E-mail:
  info@pannochka.net
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на pannochka.net обязательна.