• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Показы мод
 • Выставки
 • Тренинги и семинары
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 17 октября 2006 года

 • Ruj nasıl yıkanır: lekeleri çıkarmak için ipuçları
  Опубликовано: 2024-05-17 20:10:27

  Ruj, her kadının kozmetik çantasının vazgeçilmez bir parçasıdır. Bir kadına sadece estetik güzellik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda dudakları nemlendirir, besler ve çeşitli olumsuz dış etkenlerden korur.

  Bazen, şans eseri olsun ya da olmasın, rujun kumaşa bulaştığı ve üzerinde leke bıraktığı çok hoş olmayan anlar vardır. Böyle bir durumda ruj nasıl yıkanır? Rujun bir yağ-mum bazı ve renklendirici bir maddeden oluştuğunu vurgulamak gerekir. Bu nedenle, önce yağ bazının çıkarılması ve ardından rengin çıkarılması önerilir.

  Lekeyi temizlemeye başlamadan önce, altına kağıt havlu ile kaplı bir tahta yerleştirilmelidir. Lekenin işlenmesi, kural olarak, malzemenin yanlış tarafından gerçekleştirilir. Rujun nasıl yıkanacağı, büyük ölçüde kirlenen ürünün kumaş türüne bağlıdır. Ruj lekesi beyaz gibi yıkanabilir bir kumaş üzerindeyse, üzerine boraks serpilmeli ve yüzde 3 hidrojen peroksit dökülmelidir. Leke kaybolduktan sonra sabunlu suyla iyice yıkanmalı ve ardından temiz suyla durulanmalıdır.

  Boyalı kumaşlar üzerindeki lekeler, eşit parçalarda karıştırılmış terebentin ve eter karışımı ile çıkarılabilir. Bu karışım leke soluklaşana kadar ıslatılmalıdır. Daha sonra lekenin iki tarafına kurutma kağıdı koyup üzerine talk pudrası dökmeniz, ardından leke kaybolana kadar sıcak ütü ile ütülemeniz gerekir. Jersey ürünlerindeki ruj izleri, önce kalın bir benzin ve talk pudrası karışımı ile işlenmeli ve ardından sıcak gliserin ile silinmelidir. Bundan sonra elbette kumaşı bir sabun çözeltisiyle yıkayın ve ılık suyla temiz suda durulayın.

  Lekeleri ipek veya yünlü kumaş üzerinde olan rujun nasıl yıkanacağı hakkında konuşurken, bunların saf alkol yardımıyla kolayca çıkarıldığına dikkat edilmelidir.

  Diğer şeylerin yanı sıra, ruj izlerini diş macunu kullanarak çıkarmayı deneyebilirsiniz. Lekenin üzerine biraz macun sürülmeli ve burası iyice ovulmalı, ardından suyla yıkanmalıdır. İlk seferde kumaşı temizlemeyi başaramadıysanız, prosedür tekrarlanmalıdır.

  Ayrıca bazı kumaşlardaki ruj izleri deterjan ve oksijenli ağartıcı ile yıkanabilir. Leke hemen çıkarılamazsa, klorlu ağartıcı ile yeniden yıkamak gerekir. Yıkama sırasında suyun soğuk olmaması gerektiğini unutmayın.

  Son olarak, rujun nasıl yıkanacağını seçerken, her zaman kirlenmiş kumaşın türüne odaklanmalısınız, çünkü bazı temizlik maddeleri kalitesini ve rengini kolayca bozabilir.  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с Pannochka.net активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Издание для девушек и женщин от 14 до 35 лет Pannochka.net" обязательна.


  E-mail:
  info@pannochka.net
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на pannochka.net обязательна.