• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Показы мод
 • Выставки
 • Тренинги и семинары
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 17 октября 2006 года

 • Nutukimas: klaidingų įsitikinimų šalinimas
  Опубликовано: 2023-08-03 10:10:13

  Nutukimas yra problema, su kuria susiduria daugybė žmonių visame pasaulyje. Tačiau reikia ne tik kovoti su viršsvoriu, bet ir atsikratyti paplitusių klaidingų įsitikinimų apie svorio metimą ir priaugimą.

  Mitas: Kuo lėčiau metate svorį, tuo geriau.
  Dauguma ekspertų rekomenduoja per savaitę numesti ne daugiau kaip 1 kg. Tačiau Alabamos universitete atlikti tyrimai parodė, kad greitesnis svorio metimas gali padėti išlaikyti rezultatą ir toliau mažinti svorį, o tai stiprina motyvaciją.

  Mitas: Reikia išsikelti realius tikslus.
  Mitybos specialistai pataria neplanuoti per metus numesti 20 ar 30 kg, manydami, kad tai nepasiekiama ir motyvuoja nesėkmei. Tačiau ambicingesni tikslai gali padėti pasiekti įspūdingų rezultatų, skatindami nestandartinį mąstymą ir veiksmus.

  Mitas: Norint numesti svorio, reikia būti "pasiruošusiam".
  Sėkmei nebūtinas išskirtinis susitelkimas į svorio metimą. Toks požiūris gali pasiteisinti gydant piktnaudžiavimą psichoaktyviosiomis medžiagomis, tačiau sprendžiant viršsvorio problemą jis gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

  Mitas: Fizinio lavinimo pamokos mokykloje padeda.
  Vien tik lankydamas kūno kultūros pamokas vaikas svorio numesti nesugebės. Ten gaunamo fizinio aktyvumo dažnai nepakanka. Riebių vaikų, kurie reguliariai lanko kūno kultūros pamokas, pavyzdžiai rodo, kad to nepakanka, norint veiksmingai numesti svorio.

  Mitas: Žindymas apsaugo nuo nutukimo.
  Žindymas turi daug teigiamų privalumų motinos ir vaiko sveikatai, tačiau nutukimo prevencija nėra vienas iš jų.

  Mitas: Nereikia svertis kiekvieną dieną.
  Vyrauja įsitikinimas, kad reguliarus svėrimasis gali sukelti psichologinių problemų. Tačiau svertis reikėtų reguliariai, bet griežtai nustatytu laiku, kad turėtumėte objektyvų vaizdą apie svorio pokyčius.

  Mitas: Genai neturi įtakos nutukimui.
  Genai iš tiesų gali turėti įtakos nutukimui, kartais net iš kartos į kartą. Tėvo svorio vieta, motinos maisto gaminimo įpročiai ir senelio fizinio aktyvumo lygis - visa tai gali turėti įtakos tam, kaip žmogus suvokia mitybą ir fizinį aktyvumą.

  Mitas: saldumynų pardavimą reikėtų riboti.
  Tyrimai rodo, kad gyvenant rajonuose, kuriuose yra daug saldumynų parduotuvių, gyventojų nutukimo lygis nepadidėja, palyginti su rajonais, kuriuose prekiaujama sveiku maistu.  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с Pannochka.net активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Издание для девушек и женщин от 14 до 35 лет Pannochka.net" обязательна.


  E-mail:
  info@pannochka.net
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на pannochka.net обязательна.